על המודל -
אנו יצרנו לנו ולכן בית לליווי הריון ולידה, ומזמינות אתכן להצטרף אלינו הביתה.
המרחב בבית מבוסס על מודל רב פנים לליווי קבוצתי של הריון ולידה, שנוסד בארה"ב בשנות ה-90 (Centering Pregnancy) ומיושם מאז במדינות נוספות בעולם, ועל התאמתו לחיים שלנו פה בארץ.
אנחנו מתאספות עם קבוצת נשים קבועה בהריון סביב אותו גיל הריון, במסגרת של 11 מפגשים שבהם משלבות הערכה גופנית מיילדותית, חינוך, הדרכה ותמיכה, וביחד מתרגלות מיומנות לגדילה ודאגה עצמית (self care), משתתפות פעילות בדיונים בנושאים סביב ההיריון ולקראת הלידה וההורות, ומפתחות רשת תמיכה קבוצתית.

הערכה גופנית סטנדרטית של האמא+ תינוק/ת מתבצעת ע"י המיילדת בתוך המרחב הקבוצתי (כולל מישוש בטן אימהית, מדידת גודל רחם ותינוק/ת, בדיקת מנח ומצג תינוק/ת, הקשבה לדופק התינוק/ת, בדיקת לחץ דם אימהי, דופק אימהי, נשימות אימהיות ועוד)
 

הנחות הייסוד שלנו הן שהריון ולידה הינם תהליכי חיים בריאים, שלכל אחת ואחת יש אינטואיציה וידע בעבור מה נכון לה ולתינוק/ת שאיתה, ושליווי הריון ולידה במציאות החיים המואצת שלנו, מאפשר לקחת פסק זמן מהמרוץ ולהקשיב לאותו קול יודע.

אנו מאמינות בחשיבות של הליווי הרציף, בהיכרות המעמיקה עם האמא ובהשפעה שלהם על חווית הלידה, ומציעות בנוסף ליווי ותמיכה בלידה כהמשך ישיר לליווי ההיריון, שמותאם לכל סוג לידה שתבחרו בה, לידת בית חולים/מרכז לידה/בית. חבילת תמיכת לידה הינה נפרדת, ולה תתווסף פגישה/ות עם בן הזוג או המלווה בלידה
 

על המפגשים -
לכל מפגש תוכן מובנה ונושא ספציפי, ויחד עם זאת יש מקום לנושאים שמועלים בקבוצה ולגמישות סביב הבאת התכנים, כהבנה שמציאות החיים מביאה עימה צרכים נוספים שלא תמיד ידועים מראש.
המודל הייחודי של ליווי ההיריון, האמא, והתינוק/ת במסגרת הקבוצתית מאפשר:
• אווירה דינמית ללמידה, שיקוף ושיתוף
• נורמליזציה של ההיריון והתהליכים השזורים בו
• מעגל קבוצתי בטוח לביטוי מה שנוכח (פחדים, כמיהות, שאלות, חלומות וכו')
• תמיכה והעצמה קבוצתית ואישית
• כוח נשי אישי וקבוצתי
• הגדלת מוטיבציה אישית ללמידה, לאחריות עצמית, לבחירה ולשינוי
• יצירת קהילת נשים שתאפשר יצירת קשרים ותמיכה גם לאחר הלידה

 

המפגשים פרוסים על כ 4-5 חודשים - 
תדירות המפגשים הינה כל שבועיים-שלושה, ולקראת הלידה ניפגש כל שבוע
התשלום מראש לכל סדרת המפגשים

הקבוצה הקרובה נפתחת ביפו, שכונת נגה, 
ב-05 בינואר 2018, ימי שישי 09:00-11:30
לקבלת פרטים נוספים על המפגשים והקבוצה מוזמנות לדבר עם
אביגיל 054-5914492

מנחות הקבוצה:
שירה וולמן shira.wolman@gmail.com (מיילדת cpm) 
אביגיל גורן avigailgoren@gmail.com (דולה)

למה ליווי הריון בקבוצה?

1#
כי כשאת בהריון זה מעייף ללכת גם לתזונאית וגם למעסה או מטפלת במגע, גם לקורס הכנה לקראת לידה וגם למישהי שאפשר לספר לה ולדבר איתה והיא תקשיב, גם לקופ"ח בכדי להישקל ולקחת מדדים וגם לרוץ לפעמים מרופא לרופא, באותם מקרים שאת צריכה מענה עכשיו, מענה שאינו רפואי, אבל אין מקום אחר שאת יכולה לקבל את אותו מענה, אין אופציה אחרת.
להרגיש שאת צריכה לספר את הסיפור שלך כל פעם מחדש, ולהסביר את עצמך למי שאינו מכיר אותך, ולפעמים גם לא ממש מקשיב.
אז את בוחרת להירשם לכל מיני קבוצות בפייסבוק, ולקבל המון מידע, גם מכל מיני קרובות משפחה וחברות, ולהיבהל, ולא להבין מה נכון לך, ולמרות שכולם סביבך מספרים ומייעצים בעצם זה להרגיש לפעמים ממש לבד

 

ליווי הריון בקבוצה
למה ליווי הריון בקבוצה

2#
כי בכל יום במשך כל חודשי ההיריון, התינוק/ת שלך גדל/ה ומתפתח/ת בתוכך, מה שמביא לשינויים של ממש בחייך: כאלו פיזיולוגיים (לדוגמא שינויים בעור, ובפעילות מעיים, כאבים חדשים וחוסר נוחות), הורמונאליים (לדוגמא לעיתים יציאת חלב כבר בשלב מוקדם, הפרשות שנובעות מהורמונים ומצבי רוח שלא תמיד יודעת להבין) ורגשיים (תשוקות וחשקים חדשים, מצבי רוח פתאומיים, הצפות וקשיים), כל אלו מביאים התמודדויות חדשות, תחושות, חוויות, התרחשויות פיזיות ורגשיות, שלא תמיד מובנות או ברורות, ולפעמים קצת מבהילות.
לעבור את ההריון בקבוצה זה להיות לא לבד, לנרמל ולשתף תחושות.

למה ליווי הריון בקבוצה

3#
כי את כבר עכשיו אמא, של תינוק/ת שנמצא/ת איתך בכל רגע, בתוכך. התינוק/ת שלך מרגיש/ה אותך כל יום מידי יום, מכיר/ה אותך, את הקול שלך, את הריח שלך, את המזון שאת אוהבת, את המגע שלך על הבטן. ואת כבר עכשיו מתחילה לבחור עבורו/ה ולקחת אחריות אימהית: האוכל שאת אוכלת ומגיע גם אליו, הסביבה שאת חיה בה, הבדיקות שאת עושה במשך ההריון, המחשבה על הלידה, על סביבת הלידה ועל מה נכון לך, ועל אחרי הלידה: על הדקות והשעות הראשונות, על הבדיקות והחיסונים, על ההאכלה וההזנה. כי את אמא, כבר עכשיו
.

למה ליווי הריון בקבוצה

4#

 

כי ליווי הריון זה חיוני ומקדם ומשפיע בכל כך הרבה רבדים, ולעשות את זה בקבוצה, להיות מוקפת בעוד נשים בהריון סביב אותו גיל הריון, ללמוד ביחד, ללמוד אחת מהשנייה, להכיר, להיות חלק מקהילה, לפתח קשרים עם אמהות באותו מקום ושלב בחיים, זה מקדם ומשפיע אפילו עוד יותר. כי זו מתנה אדירה וכוח עוצמתי להתחיל את ההורות עם קבוצה מוכרת מהקהילה, כזו שמאפשרת להרגיש חלק, להרגיש לא לבד, להיות ביחד

למה ליווי הריון בקבוצה

6#

כי למגע ידיים על הבטן שלך, אין למגע זה תחליף
כי הקשבה אמיתית לתינוק/ת שלך, אין לה תחליף
כי היכרות עם התינוק/ת שלך עוד שהוא/היא בתוכך – אין לה תחליף.
התרבות שלנו במערב והטכנולוגיה המתקדמת השכיחו את הפשטות: האפשרות לעצור לרגעים - להכיר את התינוק/ת במגע ידיים, האומנות לגעת בבטן, להרגיש מיקום, גודל ותנוחת תינוק/ת, לבחון כל מפגש את גדילת התינוק/ת.ההקשבה לפעימות הלב, ההיכרות עם התנועות של התינוק/ת, התקשורת והקשר שנוצרים במפגשים האלה, הם מתנה עצומה – ואין להם תחליף

למה ליווי הריון בקבוצה

5#

כי ליווי הריון זה אומר בעיקר זמן מיוחד וקבוע עבורך ועבור התינוק/ת שגדל/ה בתוכך במציאות החיים שלנו היום, שכל כך הרבה דברים קורים כל הזמן, בו זמנית, הרבה מחויבויות, וסדר יום גם משוגע וצפוף. כמה פעמים הגיע סוף היום, ואת עייפה, ומבינה שהנה עבר עוד יום ללא זמן להיעצר ולהקשיב לעצמך ולתינוק/ת, להיות נוכחת עם מי שאת היום?